Головна » Статті » Повчальні історії

ПРО ВЕЛИКЕ Й МАЛЕ В ЖИТТІ

ПРО ВЕЛИКЕ Й МАЛЕ В ЖИТТІ

 

   Якось професор філософії на своїй черговій лекції взяв п'ятилітрову скляну банку й наповнив її каменями, кожний з яких був не менше трьох сантиметрів у діаметрі. Після чого запитав студентів, чи повна банка?  Всі відповіли: "так, повна".  Тоді він відкрив банку горошку й висипав її вміст у більшу банку. Горошок зайняв вільне місце між каменями. Ще раз професор запитав студентів, чи повна банка?  Всі відповіли: "так". Тоді він взяв коробку з піском, і висипав її в банку. Природно, пісок зайняв повністю існуюче вільне місце.  У черговий раз професор запитав студентів, чи повна банка? Відповіли: "так, і цього разу однозначно, вона повна". Тоді з-під стола він дістав склянку із водою й вилив її в банку до останньої краплі, розмочуючи пісок. Студенти засміялися. 
"А зараз я хочу, щоб ви зрозуміли, що банка - це ваше життя. Камені - це найважливіші речі вашого життя: родина, здоров'я, друзі, діти - все те, що необхідно, щоб ваше життя залишалося повним навіть у випадку, якщо все інше втратиться. Горошок - це речі, які особисто для вас стали важливими: робота, дім, автомобіль. Пісок - це все інше, дрібниці.  Якщо спочатку наповнити банку піском, не залишиться місця, де могли б розміститися горошок і камені. І також у вашому житті, якщо витрачати увесь час і всю енергію на дрібниці, не залишається місця для найважливіших речей. Займайтеся тим, що вам приносить щастя: грайте з вашими дітьми, приділяйте час дружинам, зустрічайтеся із друзями. Завжди буде ще час, щоб попрацювати, зайнятися прибиранням будинку, полагодити й помити автомобіль. Займайтеся, насамперед, каменями, тобто найважливішими речами в житті; визначите ваші пріоритети: інше - це тільки пісок" - наголосив професор. Тоді одна студентка запитала професора, яке значення має вода? 
Професор посміхнувся. " Я радий, що ви запитали мене про це. Я це зробив для того, щоб довести вам, що, яким би не було ваше життя зайняте, завжди в ньому знайдеться трохи місця для дозвілля.

Категорія: Повчальні історії | Додав: taracuk (19.02.2013)
Переглядів: 838 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.2/4
Це цікаво? Поділіться з друзями:
Всього коментарів: 1
18.06.2016 Спам
1. Антон Чехов (PPK)
Философская история. Но у меня появилась ассоциация про быстрый и медленный интернет. Если у тебя домашний интернет быстрый, то у тебя есть возможность добавить больше воды в твою банку, если медленный, то меньше. А чтобы интернет был быстрый, нужно его подключать тут: http://www.lanet.ua/internet/domashnij_internet/

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Категорії розділу
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0